Auduma mazgāšana pirms izšūšanas

Sveikas, meitenes! smile_mini.gif

Šī mana pirmā ziņa. Jau kādus mēnešus divus lasu šo forumu, un nu beidzot arī piereģistrējos.  Jo vairāk informācijas lasu, jo vairāk krustiņošana ievelk - lai arī pagaidām šuju tikai savu pirmo darbiņu kopš pamatskolas laikiem.

Man radās tāds jautājums - vai Jūs mazgājat izšūšanas audumu PIRMS šūšanas? 

Šobrīd esmu nopirkusi Aida 14, un audums ir tāds ciets. Pieņemu, ka mazgājot vai iemērcot, un pēc tam gludinot, tas varētu kļūt mīkstāks? No otras puses, man patīk tā "jaunā" auduma sajūta...

Vēl arī domāju - ja darbiņš mazs, tad noteikti būtu pirms mazgāšanas jāapstrādā malas? (jo mazgājot tās varētu irt?) 

Jauku vakaru!

 

 

 

nesshux nesshux VIP kluba biedre Ziņojumi: 766

+1 #1 6. jūnijs, 2015 20:01

Nezinu, vai kāda cita varbūt mazgā, bet es nekad pirms izšūšanas audumu nemazgāju. Manuprāt, uz cietāka auduma tieši ir vieglāk šūt, jo tas nav tik pļurīgs.

Mīkstāks audums paliek, piemēram, šujot, kad tas ņurkās pa rokām, tāpat arī iemērcot, bet, ja pēc samitrināšanas to gludina, tas atkal kļūst stingrs.

Malu apstrādāšana nav obligāta, bet bieži ieteicama, jāskatās, cik liels darbiņš un cik irstošs audums; ja darbiņš ir neliels un šujas gana veikli, tad atstājot pietiekami platas malas, nekāda dižā iršana nenotiks. Turklāt mazgāšana parasti tiek veikta saudzīgi ar rokām, tā nav nekāda sirsnīgā beršana vai muļļāšana veļasmašīnā. Vismaz ne līdz darba noformēšanai.

profils galerija

Xelluc Xelluc VIP kluba biedre Ziņojumi: 2260

+1 #2 7. jūnijs, 2015 9:25

Pilnībā piekrītu Nesshux. Es gan malas vienmēr uz overloka apmetu. Kaitina ja kāds diegs k.kur noirst no malas, vienalga cik lielu platumu atstāju.

profils galerija

Ielogojies vai izveido profilu, lai komentētu!

Jaunākais forumā

Otrā Elpa 2020 rezultāti

Otrā Elpa 2019 rezultāti

Otrā Elpa 2018 rezultāti

Otrā Elpa 2017 rezultāti

Otrā Elpa 2016 rezultāti

Jaunākās bildes

0 0 0 0 1 0 0 0 1 0 0 0

- - - -

Meklēt forumā ar google