Darba nostiepšana pēc Helas parauga

Es atzīstu visus nostiepšanas veidus, kur netiek izmantots nekas tāds, kas ar laiku var bojāt izšuvumu, piemēram, skavas, kas var rūsēt, līme, kas var atstāt dzeltenus traipus, utt. utjpr.

Šis nostiepšanas veids ir vispārzināms, taču mūsu forumā to nebiju manījusi.
Izmantot šo nostiepšanas veidu var divu iemeslu dēļ:
1) ideālai nostiepšanai. Lai no rāmja vai paspartu malas nelīstu laukā slīpa vai viļņaina līnija, šādi nostiepjot, izšuvuma mala būs paralēla rāmja vai paspartu malai;
2) defektu labošanai. Šujot puskrustiņā vai gobelēndūrienā, vai izmazgājot ne tik labas kvalitātes audumu, izšuvumu var slīpi savilkt uz vienu pusi. Šādi nostiepjot, audums tiks maksimāli iztaisnots un defekts, ja tāds vēl paliks, būs minimāls.

Šoreiz es izmantoju šo nostiepšanas metodi otra mērķa vadīta, t.i., daļu darba šujot gobelēndūrienā, daļu puskrustiņā, galarezultātā pēc mazgāšanas audums tika savikts slīpi par 2 cm(!). Parādīšu, kā to var labot.

Nepieciešamie materiāli:
izmazgāts un izgludināts izšuvums, kartons, balts papīrs (var neizmantot), "oderes" materiāls (var neizmantot), šķēres, lineāls, īlēns, adata, stingrs diegs, zīmulis


Uz kartona uzzīmējam "rāmi", kas ir apmēram 2 cm lielāks par izšuvumu - ja darbs tiks ierāmēts ar paspartu (ja darbs tiks ierāmēts tikai rāmī un tas ir pilnībā aizšūts fons, tad vispirms ieteiktu rūpīgi izrēķināt un pasūtīt rāmi un tikai tad veikt nostiepšanu uz kartona)


Uz līnijas atzīmējam punktus ik pēc 1 cm


Lai nesabojātu galda virsmu, apakšā paliekam avīzes vai, kā es šajā gadījumā, kartonu un atzīmētajos punktos ar īlēnu izduram caurumus


Liekam mūsu tortes slāņus:
1. kartons
2. balts papīrs (ja kartons ir balts, to var nelikt)
3. mīksts "oderes" materiāls (tas dod pufīgumu darbam un izlīdzina kreisās puses sabiezējumus, ja tādi ir; es izmantoju zemlamināta materiālu, kas nopērkams būvmateriālu veikalos, taču to var nelikt)
4. izšuvums


Ņemam adatu ar diegu un nostiprinam stūrus (var izmantot citas krāsas diegu, jo šie stūru stiprinājumi pēc tam tiks izārdīti). Pa atzīmētajiem punktiem šujam visus slāņus kopā. Vispirms nošujam pretējās puses, kad visas četras malas nošūtas, atpakaļ šujam pretējā virzienā.


Darbs ir piešūts pie kartona, visas malas ir līdzenas.
Pirmajā variantā es piešuvu pie paša izšuvuma. KĻŪDA! Tas dod viļņainu malu, starp izšuvumu un šuvuma līniju jāatstāj vismaz puscentimetrs. Tāpēc tas viss tika izārdīts un šūts vēlreiz.


Kartonu nedaudz samazinam, lai varētu apliekt malas


Izmantojam vecmāmiņu metodi un nostiprinam malas


Šādi nostieptu darbu nesam uz darbnīcu un piemeklējam rāmi un paspartu. Un, galvenais, 2 cm slīpums ir likvidēts!


Darbs ir ierāmēts un mēs esam apmierināti! smile_mini.gif

1 - 2 - 3 - »

Kristy Kristy VIP kluba biedre Ziņojumi: 943

0 #1 13. jūlijs, 2010 19:15

Ir, ir bijis šāds piemērs te mums forumā un es viņu arī mēģināju, bet man nesanāca, apstājos pie tā, ka nesapratu, kurās vietās man durt adatu audumā. Par kartona pusi viss skaidrs, punktiņi atzīmēti, bet auduma pusē tad man sanāca zīlēt, kur durt, lai nostieptos, rezultātā visu šito pametu un stiepu vien pēc vecās metodes.
Es ceru, ka tusiņā, demonstrējot šo nostiepšanas veidu, es gūšu skaidrību. Labs variants (ok)

profils galerija

Hela Hela VIP kluba biedre Ziņojumi: 1355

0 #2 13. jūlijs, 2010 19:21

Nu redz, es nepamanīju to mūsu forumā. :? Kur tas ir? Gribētu apskatīties.

No auduma puses dur pa rūtiņas līniju, vai, ja ir vienmērīga pinuma audums, tad rūpīgāk jāskatās un dur pa diega līniju. smile_mini.gif

profils galerija

pancitta pancitta Jaunpienācēja Ziņojumi: 123

0 #3 13. jūlijs, 2010 20:01

Es arī par šādu metodi esmu lasījusi, bet kkādā krievu forumā. Tagad būs arī latviski, kur iemest aci smile_mini.gif paldies Helai :arrow:
hmm...man tikai jautājums - kur jūs, meitenes, ņemat kartonus - speciāli pērkat vai vienkārši no kādām kastēm, kas paliek, nopērkot kādu lietu? Un kādam tam īsti jābūt - ļoti biezam un stingram vai der arī konfekšu kārbas variants? smile_mini.gif

profils galerija

Kristy Kristy VIP kluba biedre Ziņojumi: 943

0 #4 13. jūlijs, 2010 20:13

Hela tepat jau vien Udine bija ielikusi šo veidu no krievu foruma. Pie tēmas Натягиваем канву smile_mini.gif
Bet man vienalga nesanāca, tapēc gaidīšu tusiņu, lai varu parādīt, kas tieši man nav skaidrs un saņemt no tevis praktisko padomu smile_mini.gif

profils galerija

Hela Hela VIP kluba biedre Ziņojumi: 1355

0 #5 13. jūlijs, 2010 20:13

pancitta, es kartonus pērku speciāli. Man tie darbi parasti ir palieli (kofekšu kaste būs par mazu). Pērku lielas loksnes 100x70 cm, biezums 1 mm. Pirmkārt, tādas loksnes pietiek daudziem darbiem, otrkārt, var piegriezt pēc vajadzīgajiem izmēriem, treškārt, tik biezu kartonu pietiekami viegli griezt un tas nav pārāk biezs, lai derētu jebkuram rāmja dziļumam. Kad pēdējo reizi pirku "Papīra pasaulē" Stabu un Akas ielas stūrī, tāda loksne maksāja 0,90 Ls, tas bija kaut kur pirms gada (tā kā es dzīvoju dziļos laukos, kur veikalu nav blakus, iepērkos vienmēr vairumā biggrin_mini2.gif ).

profils galerija

Hela Hela VIP kluba biedre Ziņojumi: 1355

0 #6 13. jūlijs, 2010 20:20

Kristy, skaidrs. smile_mini.gif Es biju domājusi, ka neviena meitene mūsu forumā nav tādu metodi pielietojusi. Bet par to, ka tas tiek aprakstīts krievu forumos, tas gan. :idea: Tāpēc jau es sākumā minēju, ka "šis nostiepšanas veids ir vispārzināms". :!:

Ar to praksi tā ir. Lai cik lasīju par franču mezgliņu šūšanu, tāpat līdz galam nebija skaidrs. Bet kad pati pamēģināju, izrādījās, ka nekā sarežģīta tur nav. Tagad varētu šūt vien tos (starp citu, man patīk franču mezgliņi. Jo es tos protu (giggle) ).

profils galerija

papele papele VIP kluba biedre Ziņojumi: 1218

0 #7 14. jūlijs, 2010 7:21

Hela
Paldies par fotoreportāžu! Es arī ar prieku tusiņā piedalīšos abu nostiepšanas variantu meistarklasēs - gribu dzīvajā redzēt kā to dara citas.

profils galerija

velga velga Jaunpienācēja Ziņojumi: 161

0 #8 15. jūlijs, 2010 17:17

Hela
Liels paldies (handshake) par nostiepšanas skaidrojumu, bet man kā vēl iesācējam labāk vienreiz redzēt nekā 7 lasīt smile_mini.gif Tāpēc ar nepacietību gaidīšu tusiņu :!:

profils galerija

Rita Rita VIP kluba biedre Ziņojumi: 645

0 #9 15. jūlijs, 2010 20:10

pancitta
Nesen nopirku kartonu ražots SIA ''Krauklītis" balsts ofseta kartons A4 formāts 20 loksnes biezums 0,5 mm.Pirku gan citai vajadzībai, bet varētu noderēt arī nostiepšanai. Cena Ls 1.02.
Par izšuvuma ierāmēsanu un vecmāmiņu metodi nostiepšanā bija pagājušās nedēļas IEVā. Tur bija minēts mēbeļkartons.

profils galerija

Hela Hela VIP kluba biedre Ziņojumi: 1355

0 #10 16. jūlijs, 2010 8:17

Par bakstīšanu blakus izšuvumam es jau pie 7.zīmējuma uzrakstīju par savu kļūdu, ka tā darīt nedrīkst, jāatstāj vismaz puscentimetrs. Tāpēc ārdīju visu ārā un stiepu atkal - parādīts 10.zīmējumā.
Ja sabojājas kartons, darbu var mierīgi ārdīt nost un stiept par jaunu (pārbaudīts praksē!), jo šuvuma līnija neiet pa pašu vai gar pašu izšuvumu, bet, kā manā gadījumā, apmēram 1 cm no izšumuma malas. Izārdot gan darbiņu vēlreiz izmazgāju, tad tas sabakstījums uz baltās malas izlīdzinās.

profils galerija

singa singa VIP kluba biedre Ziņojumi: 642

0 #11 16. jūlijs, 2010 10:29

Hela
Ja tu jau esi tā darījusi un izmēģinājusi, ka var pēc tam nostiept, viss, komentāru nav. Man vienkārši bail kaut ko tādu darīt, es pie vecvecmāmiņām pieturos smile_mini.gif

profils galerija

Ance Ance Pastāvīgā apmeklētāja Ziņojumi: 365

0 #12 11. septembris, 2010 18:45

Varbūt stulbs jautājums, bet kāpēc vispār tie darbiņi ir jāstiepj? Tas ir tad, ja pabeidzot viņš ir tāds šķībs? Līdz šim neko lielu neesmu šuvusi un vienkārši ielieku Jysk veikalā pirktā rāmī un viss ir ok.
Vai vienmēr darbus nesat ierāmēt kaut kādās darbnīcās? Kāda ir jūsu pieredze ierāmējot "mājas apstākļos", piemēram, fotorāmī ar no kartona izgrieztu paspartu?
Kur Jelgavā var ierāmēt darbus un cik vispār maksā izgatavot rāmi un ierāmēt?

profils galerija

1 - 2 - 3 - »

Ielogojies vai izveido profilu, lai komentētu!

Jaunākais forumā

Otrā Elpa 2020 rezultāti

Otrā Elpa 2019 rezultāti

Otrā Elpa 2018 rezultāti

Otrā Elpa 2017 rezultāti

Otrā Elpa 2016 rezultāti

Jaunākās bildes

0 1 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0

- - - -

Meklēt forumā ar google