kvalitatīva darba ierāmēšana

Pamanīju, ka daudzi no maniem izšūtajiem darbiem ar laiku deformējas - ierāmētais darbs kļūst nelīdzens, parādās krokas u.t.t. Tas, protams estētiski sabojā visu darba kvalitāti. Parasti es pabeidzu izšūt darbu, tad to rūpīgi izgludinu un nesu uz ierāmēšanas darbnīcu. Vai man darbs ir arī obligāti jāmazgā - ja es nelietoju speciālos marķierus un darbs ir tīrs, bez traipiem, un vai darbs ir jānostiepj pašam mājās, vai arī ir kāda darbnīca, kas visu veic no A-Z. Ļoti gaidīšu ieteikumus.

1 - 2 - »

karlina-lina karlina-lina Pastāvīgā apmeklētāja Ziņojumi: 312

0 #1 7. februāris, 2013 11:19

Darbiņus kaut arī tie ir nelieli - mazgāju visus, kaut arī nelietoju marķierus un darbiņš tīrs, gludinu un arī nostiepju pati.
Pagaidām rāmēšanas darbnīcu piedāvātos pakalpojumus neesmu izmantojusi - par tām varēs pastāstīt kāda cita mūsu kolēģīte!

profils galerija

Kristy Kristy VIP kluba biedre Ziņojumi: 943

0 #2 7. februāris, 2013 11:57

Es nu varētu daudz un dikti pastāstīt par šo procesu. Tātad, manā skatījumā, darbs ir jāizmazgā pēc šūšanas vienalga, jo šujot, tāpat pūkas un putekļi pa gaisu lidinās (iemērcot ūdenī tie tomēr paliek tur nevis uz izšuvuma). Es nekad nemazgāju ar ziepēm vai pulveriem, iemērcu tīrā ūdenī.
Ar nostiepšanu ir tā, var jau protams uzticēt to darbu salonam, bet tad nekad nebūs 100% garantijas, ka ar laiku izšuvums neuzmetīs kādu burbuli, nesašķiebsies uz vienu pusi vai kā citādi deformēsies, jo to neviens nezin, kas ir "lācītim vēderā" un kā izšuvums ir nostiepts.
Es esmu par to, ka jāstiepj ir pašai. Un ar savu pieredzi varu arī teikt to, ka stiept var dažādi - ir standarta stiepšanas variants, kad audumu atsprauž ar adatām viscaur gar kartona malu un tad aizmugurē nošuj ar diegu. Šajā variantā ir pieļaujams, ka ierāmējot nebūs viss gludi, bet vietām var kaut kas būt nelīdzens. Viss laikam atkarīgs, cik liels darbs, ar mazākiem var arī tā nebūt.
Un ir otrs variants, pēc kura es stiepju savus darbus un par ko var būt pārliecināts, ka viss būs perfekti. Vairāk var palasīt šeit.

profils galerija

Vika Vika Jaunpienācēja Ziņojumi: 4

0 #3 7. februāris, 2013 12:39

Paldies par info! Nu es saprotu ka man daudzi darbi ( vismaz tie vērtīgākie) būs jāpārrāmē. Žēl, ka to visu nepamanīju agrāk.

profils galerija

Kristy Kristy VIP kluba biedre Ziņojumi: 943

0 #4 5. marts, 2013 18:32

Meitenes, esmu šokā. Pirms gada visus savus darbus pārstiepu pēc Helas metodes. Bija skaisti, līdzeni un gludi. Par cik man istaba gaidīja dīkā uz remontu, visus darbus saliku čupiņā pie sienas un apsedzu ar dvieli, lai nenoput. Divas nedēļas atpakaļ beidzot sāku remontu, darbiņus pārnesu uz telpu, kas ir diezgan pavēsa, tā viņi man tur nostāvēja kādu nedēļu, tagad ienesu atpakaļ istabā, saliku pie sienām. Vēlreiz nopētīju, viss skaisti un šodien, ieejot, istabā ieraugu, ka praktiski visiem darbiem ir sametušies kūkumi, vilnīši, briesmīgi!!!
Tagad sēžu un domāju, vai pie vainas varētu būt temperatūras maiņa? It kā nē, jo ērglis bija vienīgais, kurš netika pārnests citā telpā, to no māsas istabas pārnesu savā, kura ir tikpat silta kā mana un tieši ērglim ir vislielākie "bojājumi". Nezinu, ko darīt sad_mini.gif Tā ir cīņa ar vējdzirnavām. Cik tad reizes es viņus taisīšu vaļā un pārstiepšu??? Gribētos saprast, kur ir tā problēma. Eh, izkratīju jums savu sāpi cray_mini.gif

profils galerija

julce julce VIP kluba biedre Ziņojumi: 1420

0 #5 5. marts, 2013 18:45

Kristy, nespēju iedomāties kā tas audums, kas ir nostieps un piešūts, var kaut kā samest burbuļus? Njā... jebkurā gadījumā nepatīkami sad_mini.gif

profils galerija

Xelluc Xelluc VIP kluba biedre Ziņojumi: 2262

0 #6 5. marts, 2013 19:55

Varbūt savu kondensāta devu dabūjis kartons ? Un tad tas samircis un deformējies apakšā ?

profils galerija

Hela Hela VIP kluba biedre Ziņojumi: 1355

0 #7 5. marts, 2013 20:18

Temperatūras maiņa var ietekmēt gan kartonu, gan audumu, bet nesaprotami, ka tas notika ar nostieptu darbu! Varbūt audums uz kartona bija pārāk stingri nostiepts (tā, ka kartons saliecas), tad no mitruma tas var staigāt. Vai starp kartonu un audumu bija kāds starpslānis (kaut kas mīkstāks)? Un ko nozīmē "čupiņā"? Horizontāli vai vertikāli? Rāmjus var glabāt TIKAI vertikāli.

Nu ir gan jautājums. Iešu augšā pārbaudīt savus darbus, kas nav piekarināti, bet stāv salikti pie sienas. Rīt uzrakstīšu, kā tie uzvedas.

profils galerija

Kristy Kristy VIP kluba biedre Ziņojumi: 943

0 #8 6. marts, 2013 5:18

Hela "čupiņā" tas ir protams vertikāli sastutēti viens otram blakus pie sienas. Nekāda starpslāņa man nav, tikai kartons un izšuvums. Varbūt tiešām pareiza ir versija ko Xelluc saka, bet nevienā telpā nav tāds mitrums! Un visvairāk sakrokojies ir ērglis, kurš netika nests tajā aukstajā telpā! Skatoties uz viņu, šķiet, ka viscaur, kur izšuvums gar malām ir nošūts pie kartona, viss stāv perfekti, bet pa vidu viss darbs ir atkāries no kartona un ik pa vietām tādiem kunkuļiem uzmetis burbuļus.
Vienīgais, ko spēju izdomāt ir vaina varbūt tajā krītkartonā. Es lietoju to vidējo biezumu un varbūt uz lielākiem darbiem tas ir par plānu? Jo vienīgi Ziemas feja nav sakrunkojusies, jaunie zirgi un mazais dalmācietis. Ziemas fejai es izmantoju parasto kartonu, bet daudz biezāku kā to krītkartonu. Dalmācietis ir mazs izmēros un zirgi vēl svaigi.
Būs atkal jātaisa vaļā un jāskatās, neko nepadarīs sad_mini.gif

profils galerija

deis8 deis8 Pastāvīgā apmeklētāja Ziņojumi: 411

0 #9 6. marts, 2013 6:06

Es domāju, ka vaina var būt kartona biezumā un tas ir uzmetis kūkumu, līdz ar to izšuvums vairs nepieguļ kartonam. Par temperatūras svārstībām grūti teikt. Šogad atstāju pa ziemu 3 savus darbus lauku mājās, kur var būt arī zem 0 grādi, jo māja tukša un netiek apkurināta. Pagājušo piektdien biju aizbraukusi, tad nekas nebija noticis, bet, iespējams, kad paliks stipri siltāks, tad parādīsies laika zoba darbi. Vienīgais, ka tur nav strauju temperatūras svārstību.

profils galerija

Hela Hela VIP kluba biedre Ziņojumi: 1355

0 #10 6. marts, 2013 9:39

Cik vakar biju miegaina, pirms piesēdos pie datora, tik pēc tam acis bija kā pogas! Kristy problēma ilgi nelika satraukto prātu mierā.

Izpētīju visus savus ierāmētos darbus. Ak tu, mī un žē, uz kāda auduma esmu šuvusi savus pirmos darbus un cik pēc tam iztērējusi naudas savu „šedevru” ierāmēšanai! Tobrīd man tie likās vareni izšuvumi, tagad paskatoties – labi, ka nav piekarināti pie sienas.
Tātad, darbi ierāmēti, sākot no 2008.gada, stāv pieslieti pie sienas ziemeļu pusē (man ir mūra māja, tā ir visvēsākā siena). Apskatīju visus rāmjus. Nevienam izšuvumam nav NEVIENAS krunkas. Turklāt, pirmos izšuvumus nostiepu pēc vecmāmiņu metodes, vēlāk jau sāku tos nostiept ar piešūšanu. Ar to nebija gana, izstaigāju visas istabas un apskatījos pie sienām karājošos darbus – krunku, viļņu vai citādu čokuru nav!

Pārdomājot, kāpēc Kristy regulāri rodas tādas problēmas, secinājumi ir šādi.
Pirmais, kas ienāca prātā, tā ir strauja temperatūras maiņa. Bet, ja Kristy saka, ka gar piešūtajām malām audums ir perfekti taisns, bet problēma ir ar izšuvuma vidu, tad vaina varētu būt:
1) izmantotajā krītkartonā, kas, dabūjot mitrumu, varētu deformēties (piemēram, sarauties). Es izmantoju kādus 2 mm (neatceros precīzi) biezu parasto kartonu (no lielās loksnes);
2) starpslāņa trūkumā. Visiem maniem izšūtajiem darbiem ir ielikts tas zemlamināta materiāls, kas, pirmkārt, izlīdzina izšuvuma virsmu (ja nu gadījumā kreisajā pusē ir kādi „sabiezējumi”), otrkārt, nostieptais darbs ir pabiezs un rāmja aizmugure to piespiež pie stikla, līdz ar to viducim nav iespējas atkarāties.

Domāju, ka šoreiz problēma būs tajā apstāklī, ka Kristy izšūtie darbi ir lieli, un mitrums var iesūkties ne tikai izšuvuma kartonā, bet arī rāmja aizmugurējā daļā (kas nāk no darbnīcas), kā rezultātā gleznas viducis atiet no stikla (malas jau ir piespiestas ar rāmja skavām, bet auduma vidu nekas nepiespiež pie stikla). Nostiepjot un ierāmējot lielus darbus, vajag likt mīkstu plānu starpslāni, lai izšuvumam nebūtu vietas „staigāt” starp stiklu un aizmuguri. IMHO :!:

Ja man būtu jāpārstiepj savi darbi tik reizes, cik to ir darījusi Kristy! Nevaru pat iedomāties savu reakciju šādā situācijā. (headbang)

profils galerija

Kristy Kristy VIP kluba biedre Ziņojumi: 943

0 #11 6. marts, 2013 11:57

Hela redzi, man pilnīgi visiem darbiem ir tā distance starp audumu un stiklu, kas veidojas no trīs paspartu slāņiem vai dekoratīvās līstiņas, kas ir aptuveni 0,5mm bieza. Līdz ar to pats izšuvums pie stikla nemaz nepieskaras, tur vēl diezgan daudz vietas ir starpā. Un es nezinu, vai starpslānis kaut ko atrisinātu šinī situācijā, ja visa vaina, kā mēs pieļaujam, ir kartonā un viņa neizturībā pret mitrumu. Uz doto brīdi man galīgi nav vaļas ķidāt ārā atkal visus rāmjus pēc kārtas, bet es to noteikti izdarīšu un tad jau došu jums ziņu, ko es tur redzēju.
P.S. Man laikam vienkārši neveicas ar šito lietu :?

profils galerija

Hela Hela VIP kluba biedre Ziņojumi: 1355

0 #12 6. marts, 2013 12:45

Kristy, ja visos darbos ir atstarpe starp stiklu un audumu, tad varētu būt tikai viens risinājums - nostiepšana на подрамник (nezinu, kā latviski pateikt), t.i., kad nostiepj uz rāmi, kas pēc tam iet dekoratīvajā rāmī. Tas būs sarežģītāk, paveicams darbnīcā, bet var arī pats, ja piešaujas. Tā nostiepj audeklus, un lielus izšuvumus.

Hm, ienācā prātā - varbūt tomēr pamēģināt uz ļoti bieza auduma ar piešūšanu? Pagaidām nestādos priekšā, kā tajā sadurt tos caurumus, bet varbūt ar īlēnu tas izdotos. Tās tādas pārdomas. Tagad esmu manāmā apjukumā, jo man priekšā GK nostiepšana, ko, protams veikšu pati, tagad tikai jāizšķiras par labāko veidu. Tiesa, man nebūs paspartu un, līdz ar to, atstarpes starp stiklu un izšuvumu.

profils galerija

1 - 2 - »

Ielogojies vai izveido profilu, lai komentētu!

Jaunākais forumā

Otrā Elpa 2020 rezultāti

Otrā Elpa 2019 rezultāti

Otrā Elpa 2018 rezultāti

Otrā Elpa 2017 rezultāti

Otrā Elpa 2016 rezultāti

Jaunākās bildes

0 0 0 0 1 0 0 0 1 0 0 0

- - - -

Meklēt forumā ar google