kvalitatīva darba ierāmēšana

Pamanīju, ka daudzi no maniem izšūtajiem darbiem ar laiku deformējas - ierāmētais darbs kļūst nelīdzens, parādās krokas u.t.t. Tas, protams estētiski sabojā visu darba kvalitāti. Parasti es pabeidzu izšūt darbu, tad to rūpīgi izgludinu un nesu uz ierāmēšanas darbnīcu. Vai man darbs ir arī obligāti jāmazgā - ja es nelietoju speciālos marķierus un darbs ir tīrs, bez traipiem, un vai darbs ir jānostiepj pašam mājās, vai arī ir kāda darbnīca, kas visu veic no A-Z. Ļoti gaidīšu ieteikumus.

« - 1 - 2

Hela Hela VIP kluba biedre Ziņojumi: 1355

0 #13 6. marts, 2013 12:51

Ar trīs paspartu esmu nostiepusi tikai vienu darbu, tam bija starpslānis, un izšuvums, manuprāt, piespiežas pie stikla (vakarā vēlreiz rūpīgi paskatīšos). Tiesa, darbs nebija tik liels.

profils galerija

Hela Hela VIP kluba biedre Ziņojumi: 1355

0 #14 6. marts, 2013 13:08

Te būs par zvēru vārdā подрамник.

profils galerija

Kristy Kristy VIP kluba biedre Ziņojumi: 943

0 #15 6. marts, 2013 13:40

Hela paldies, pastudēšu smile_mini.gif

profils galerija

Vika Vika Jaunpienācēja Ziņojumi: 4

0 #16 11. marts, 2013 6:20

Es pārbaudīju savus izšūtops - ierāmētos darbus un secināju, ka tie darbi, kas rāmēti bez paspartu ir labā kvalitātē, bet tie, kam ir paspartu ar laiku tiešām mazliet deformējušies, izņemot dažus. Ļoti žēl...

profils galerija

Kristy Kristy VIP kluba biedre Ziņojumi: 943

0 #17 26. marts, 2013 5:04

Tā, meitenes. Attaisīju vaļā ērgli, drebošu sirdi ņēmu ārā no rāmja, pirms tam jau izdomājoties, kas tur varētu būt par vainu, pieļāvu, ka varbūt atplīsis šuves vietās kartons, vai arī pats kartons deformējies... bet nekā. Izņēmu ērgli no rāmja, viss skaisti - nošūtās maliņas perfektas, pats kartons uz aci sauss un līdzens, tikai uz šī līdzenā kartona izšuvums stāv kā bura (viscaur malām nošūts, stingrs, bet viducī atkarājas no kartona, kā nemaz nebūtu nostiepts). Par cik man mājās nebija kartona, atstāju ērgli pa nakti, lai stāv, ar domu, ka rīt braukšu nopirkt kartonu un pārstiept.
Nākošajā rītā, ērglis jau bija gandrīz līdzens (divās vietās, ja labi ieskatās, nedaudz tādi mazi kūkumiņi)!!! Izskatās tik perfekti, ka nav vērts nemaz pārstiept biggrin_mini2.gif

Novērojumi:
1) Kūkumi ir uzmetušies visiem darbiem, kurus sanesu svaigi izremontētajā istabā.
2) Pieļaujams, ka pie vainas ir mitrās sienas, kas vēl varbūt nebija nozuvušas pēc tapešu līmēšanas
3) Nu jau mēnesis ir riņķī, kā istabā remonts pabeigts, cerams sienas arī izžuvušas, bet darbi joprojām visi ar kūkumiem.
4) Ērgli, kad izņēmu no rāmja atstāju pa nakti telpā, kura neapkurinās un naktī paliek ļoti vēsa(iespējams arī mitra), bet pa dienu tur ir vissiltāk, jo atrodas dienvidu pusē.
5) Nākošajā dienā ērgli ienesu (neierāmētu, tikai uz kartona) atpakaļ savā jaunajā istabā, pēc dienas novēroju, ka atkal ir uzmetusies kumpa.
6) Pēdējie izšūtie zirgi stāv perfekti tajā pat istabā, bez neviena kūkuma.

Secinājumi:
1) Saprotu vienu, kā jau iepriekš diskutējām, temperatūras svārstības un telpas mitrums ir pie vainas visās likstās ar izšūtajiem darbiņiem.
2) Varbūt kādai ir versijas, kas notiek no fizikas viedokļa, kurš ir pie vainas - kartons, vai pats audums?
3) Ja ērglis, kā pieļaujams, sāka mainīt formu mitro sienu dēļ, tad kāpēc telpā, kur arī ir auksti, vēsi un drēgni, tas pēkšņi atguva formu? Un ienesot atpakaļ nu jau sausā ar normālu temperatūru telpā, tas atkal sāk deformēties?

Vakardien biju Rīgā Baltijas Papīra Namā un iegādājos superbiezu putuplasta kartonu, mēģināšu pārstiept uz tā. Ja vaina ir kartonā, kas visticamāk tā arī ir, tad putuplasts, cerams, nemainīs formu, ja vien būs iespējams uz viņa izbakstīt caurumus un piešūt darbu.

P.S. Es jau drīz laikam varēšu rakstīt grāmatu par ierāmēšanas problēmām biggrin_mini2.gif

profils galerija

Xelluc Xelluc VIP kluba biedre Ziņojumi: 2262

0 #18 26. marts, 2013 8:37

a kā būtu ja rāmim k.kur iekšpusē iestrādātu mitrumuzsūcošos maisiņus ? nu tos ko liek kurpju kastēs. Varbūt tas ir kādā citādākā formātā lai būtu iespējams ievietot šādās vietās?

profils galerija

Magdala Magdala Pastāvīgā apmeklētāja Ziņojumi: 304

0 #19 29. marts, 2013 5:56

Uh, kas par kaislībām smile_mini.gif Dzirksteles ...

Kristy,
No fizikas viedokļa- vainīgs ir audums. Bēdīgi, bet izskatās, ka ar " Ērgli" putoplasta kartons nebūtu līdzējis. Bet Xelluc ieteiktais silikogela maisiņš gan varētu sabalansēt mitrumu.

Xelluc,
Tā nu reiz ir doma, kas pierāda, ka viss ģeniālais ir vienkāršs biggrin_mini2.gif

Vēl man ienāca prātā- ja to "Ērgli" pārvilkt tagad diez vai viņš vēl vairāk stiepsies, nav jau kožļene.

Un vēl - būtu interesanti uzzināt, kas tas bija par audumu, lai nepirktu tādu.

profils galerija

Kristy Kristy VIP kluba biedre Ziņojumi: 943

0 #20 30. marts, 2013 6:47

Xelluc laba doma smile_mini.gif vai šādus maisiņus var kaut kur nopirkt?
Magdala parastais aida 18, kas nāca līdzi komplektā. Bet tie kūkumi jau ir visiem pārejiem arī, tā ka atsevišķs ražotājs te nebūs pie vainas. Vienīgi uz evenweave auduma šūtie, tie gan nav uzmetuši kūkumus. Bet nu tie man arī mazāki izmēros.

profils galerija

Ance Ance Pastāvīgā apmeklētāja Ziņojumi: 365

0 #21 30. marts, 2013 10:30

Kristy - varu dabūt tos silikagela maisiņus, tikai mums viņi tādi ļoti maziņi - liekam kapsulu bundžiņās pie želatīna kapsulām aizsardzībai pret mitrumu.

profils galerija

Xelluc Xelluc VIP kluba biedre Ziņojumi: 2262

0 #22 31. marts, 2013 9:05

tādus maisiņus var mēģināt izvilkt veikalos no kādiem iepakojumiem biggrin_mini2.gif piemēram Jysk veikalā pie pītajiem groziņiem viņi vnk mētājas apkārt biggrin_mini2.gif

profils galerija

Kaprize Kaprize Pastāvīgā apmeklētāja Ziņojumi: 286

0 #23 31. marts, 2013 19:11

Mans vīrs darbā izmet gružos kvadrātmetriem materiālu, kas ir mitrumu aizturošs, nevis mitrumu uzsūcošs. Ja tāds tomēr der, Liepājā varu atdot. Izskatās kā ļoti plāns porolona slānis, tikai ar citām īpašībām. Dzīvoklī likām to arī zem lamināta. Un tas pats arī par kartonu, tikai tas kartons ir tāds 3-4 mm un ļoti ciets un stingrs. Vīrs no tā sataisījis dažāda izmēra kastes mantu glabāšanai.

profils galerija

kine kine Pastāvīgā apmeklētāja Ziņojumi: 328

0 #24 1. aprīlis, 2013 11:18

Kristy, vai nevarētu būt tā, ka kūkumus met Dimensions oriģinālo komplektu audumi!?

:!: Jautājumu par spēju izbakstīt kartonā caurumus var atrisināt ar urbi. Es tā arī izdarīju. Mājās nevarēju atrast īlenu, tādēļ saimniecībā atradu vissmalkāko urbja uzgali- 2 mm (ideali ja ir vēl smalkāks, jo šis atstāja diezgan lielus caurumus) iestiprinājo to elektriskajā skrūvgriezī (domāju, ka labāk nekā urbī, jo apgriezieni un ātrums ir piemērotāki šim darbam) un urbu uz nebēdu :idea:

Izskatās šādi:
http://content8-foto.inbox.lv/albums/k/kine/vis-kas/urbis.jpg

profils galerija

« - 1 - 2

Ielogojies vai izveido profilu, lai komentētu!

Jaunākais forumā

Otrā Elpa 2020 rezultāti

Otrā Elpa 2019 rezultāti

Otrā Elpa 2018 rezultāti

Otrā Elpa 2017 rezultāti

Otrā Elpa 2016 rezultāti

Jaunākās bildes

0 0 0 0 1 0 0 0 1 0 0 0

- - - -

Meklēt forumā ar google