Muitas maksājumi!

Sveikas!

Man ir plānā pasūtīt no ebay vienu lietu, kas maksā 70$. Bet tagad sāku domāt par muitas nodokļiem. Virs 10eur ir jāmaksā PVN, ja sūta kā komerciālu sūtījumi. Ja tas ir nekomerciāls sūtījums tad virs 45eur. Kā var noteikt vai tas ir komerciāls vai nekomerciāls sūtījums un vai par 70$ preci var prasīt lai norāda 45eur?

PALDIES

deis8 deis8 Pastāvīgā apmeklētāja Ziņojumi: 411

0 #1 20. marts, 2012 6:52

Cik man ir pieredze šai jautājumā, tad to nosaka pēc tā, ar kuru kāju muitnieks no gultas izkāpis - jārēķinās ar sliktāko un jāpriecājas tad, ja viss izdodas.

profils galerija

karlina-lina karlina-lina Pastāvīgā apmeklētāja Ziņojumi: 312

0 #2 20. marts, 2012 7:52

Vari uzjautāt pārdevējam laicīgi, vai viņš ar mieru kā preces vērtību norādīt mazāku summu - piem., tos 45$. Ir pārdevēji, kuriem vienalga, ir - principiālie, bet tie parasti jau sludinājumā norāda, ka norādīs pareizo vērtību.

profils galerija

Magdala Magdala Pastāvīgā apmeklētāja Ziņojumi: 307

0 #3 20. marts, 2012 11:42

Viss, kas saistīts ar tirdzniecību, ir komerciāls sūtījums sad_mini.gif tā ka deis8 ir taisnība, ja muitniekam būs slikts garastāvoklis, viņš piekasīsies arī 10 Eur.
Man jāsarūgtina pelīti, jāsaka, ka 70$ no ebay pilnīgi noteikti tiks aplikti ar nodokļiem. Pārāk liela summa, lai paietu garām arī labā garastāvoklī sad_mini.gif

Ar to preces vērtības nenorādīšanu ir grūtības, jo ebay tagad ir apņēmies apdrošināšanas funkcijas (vismaz tā rakstīts viņu jaunajā koncepcijā) un es pieļauju, ka prasa norādīt pareizo vērtību uz pakām. Pirms kāda laika diegu sūtītāji rakstīja 5$ vienmēr. Pēdējo reizi- bija pareizā summa (tas pats tirgotājs) un es dabūju samaksāt nodokli.
... bet tas jau netraucē pajautāt, varbūt izdodas... tikai, ja nu pazūd pa ceļam? Man no ebay jau 2x ir neatbraukusi paka, kompensācija sūtījuma apmērā ... tas , ko sūtītājs norāda uz pakas ... Tas tā - nelielas pārdomas, jāizlemj jau Tev pašai smile_mini.gif

profils galerija

peliite peliite Pastāvīgā apmeklētāja Ziņojumi: 427

0 #4 5. aprīlis, 2012 14:45

Magdala, diemžēl apdrošināties var tikai USA iedzīvotāji, līdz ar to mums latviešiem no tā ne silts ne auksts. Sarunāju ka man norādīs summu 12$ un ieliks iekšā rēķinu uz šo summu. PVN no tās summas ko samaksāju sanāk kādi 7Ls - nav jau daudz uz to 100Ls fona, ko ietaupu.

Tomēr uzzināju to, ka tā ir laimes spēle, vai tavu paciņu attaisa pārbauda vai nē. Tikko drauga brālēns pasūtīja fotokameru - maksāja 120Ls. Viņam PVN nav jāmaksā. Tajā pašā laikā viņa draugs pasūtīja kaut kādu spēli 17$ vērtībā un viņam PVN IR jāmaksā. Arī muitas darbiniece man pateica, ka kā paveiksies.

Magdala, un kompensē sūtītājs! Turklāt viss notiek ar paypal. Man kolēģim pazuda pārdevējs ar sūtījumu. Ebay prasīja paypal maksājumu un viņam visu atlīdzināja. Viņi jau nezina tāpat kas uz tās pakas rakstīts.

profils galerija

Xelluc Xelluc VIP kluba biedre Ziņojumi: 2312

0 #5 7. aprīlis, 2012 14:55

Man arī ir gadījies ka paypals atgriež naudu, tā kā ar to nav nekādu problēmu.

profils galerija

Magdala Magdala Pastāvīgā apmeklētāja Ziņojumi: 307

0 #6 9. aprīlis, 2012 12:29

pelīte,
jā ar mūsu pusi jau viss ir kārtībā. Es biju domājusi otru pusi-
cilvēks izsūta paku, par 70 $ , neapdrošina, uzraksta, ka maksā 5$ un kaut kas pa ceļam notiek. ebay atmaksā pircējam naudu un atprasa naudu no pārdevēja. Pārdevējs savukārt samakā ebay-am un prasa kompensāciju no kurjera, kura vainas dēļ tai pakai kaut kas noticis un saņem 5$.
TĀPĒC viņi negrib rakstīt mazāku vērtību. TO es biju domājusi smile_mini.gif Pircējam (t.i. mums) īstenībā nekas nedraud smile_mini.gif

Ja es esmu pārdevējs- šausmīgi man gribas ciest zaudējumus pasta negadījumu dēļ tikai tāpēc, ka kāds negrib maksāt muitas nodokli !

profils galerija

Ielogojies vai izveido profilu, lai komentētu!

Jaunākais forumā

Otrā Elpa 2023 rezultāti

Otrā Elpa 2021 rezultāti

Otrā Elpa 2020 rezultāti

Otrā Elpa 2019 rezultāti

Otrā Elpa 2018 rezultāti

Otrā Elpa 2017 rezultāti

Otrā Elpa 2016 rezultāti

Jaunākās bildes

0 3 3 0 0 0 0 0 0 2 0 5

- - - -

Meklēt forumā ar google