Savs biznesins

Sveikas. Man te gribeetos nedaudz juusu konsultaaciju. Vairaaki cilveeki man jau ieteikusi lai es uzsaaktu savu biznesinu, lai atveru pagastaa nelielu suusanas darbniicinu kur vareetu labot apgeerbus un so to uzsuutu peec pasuutijuma. Papildus taads maziitins veikalins kur vareetu nopirkt kaadas vajadziigas lietinas kaa dzijas, diegus, adatas u.t.t. Vareetu piedaavaat arii kaut ko pasas rokaam darinaatus prieksmetus kaa adiijumus, izsuvumus, tamboreejumus. Tagad domaaju... Vispaar nebuutu jau slikti, bet es neko nesaprotu no biznesa lietaam... Kas tur vajadziigs... Telpas, iekaartojums, kaut kaadas atlaujas... ko driikstu tirgot...kur dabuu produkciju tirgosanai... viena tumsa bilde.
Ja nau gruuti paliidzat man izdomaat un kur lai mekleeju informaaciju.

1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - »

Ance Ance Pastāvīgā apmeklētāja Ziņojumi: 368

0 #1 18. februāris, 2011 14:54

Man arī interesētu šāda lieta, jo domāju par interneta veikalu. Zinu, ka vispirms ir jānodibina savs uzņēmums, to tagad varot par 1 Ls izdarīt. Un tad ir jāizlasa kaudze MK noteikumu par konkrēto nozari, nodokļiem utt.
Un tad tik uz priekšu! smile_mini.gif
Vai reģistrējot uzņēmumu vajag biznesa plānu?
Domāju, ka vispirms visas idejas jāuzliek uz papīra un jāaprēķina visas izmaksas, cik nāksies ieguldīt. Tāpēc izdevīgāk savu biznesu ar apģērbu šūšanu un labošanu darīt mājās un, kad viss aiziet, meklēt telpas un taisīt veikalu.

profils galerija

estii estii VIP kluba biedre Ziņojumi: 736

0 #2 18. februāris, 2011 15:12

Man taa probleema ka nedziivoju centraa, un cilveekam braukt 5 un vairaak km. lai atsuutu biksu galus buus pavisam neizdeviigi un ne jau visiem ir transports. sad_mini.gif Taapeec man gribot, negribot ir jaastuko par telpaam cilveekiem pieejamaa vietaa.

profils galerija

Hela Hela VIP kluba biedre Ziņojumi: 1355

0 #3 18. februāris, 2011 17:12

estii, ja jau uzdevi jautājumu, atļaušos izteikties par tavu konkrēto gadījumu. Pats vienkāršākais veids tev šobrīd, kas arī neprasīs nekādas īpašas izmaksas, bet legalizēs tavu darbību, ir VIDā reģistrēties kā saimnieciskās darbības veicējai. Jādodas uz savu VID nodaļu, jāuzraksta iesniegums un 10 dienu laikā viņi izdod nodokļu maksātāja apliecību. Kā saimnieciskās darbības vietu norādi savu adresi, jo tur tu arī teorētiski vari veikt šūšanas/labošanas pakalpojumus.
Kad atradīsi telpas, tad pati fiziski būsi tur un saimnieciskā darbība notiksies tur. Un tad jau redzēsi, kāds būtu pieprasījums un kas nepieciešams. Tad jau var arī mainīt juridisko statusu.
Pirmsākumos tad tev būs saimnieciskās darbības ieņēmumu un izdevumu žurnāls, kur būtiskākais ir sekot līdzi ieņēmumu un izdevumu starpībai mēnesī - kā pārsniedz minimālo algu, jāmaksā soc. nodoklis.
Katra VID nodaļa rīko bezmaksas seminārus, arī par saimnieciskās darbības veikšanu. Ieej vid.gov.lv un apskaties, kad būs tev tuvākajā nodaļā tāds seminārs, uz to derētu aiziet.
Tad vēl ir interneta lapas, kur var visu nepieciešamo informāciju iegūt: par likumiem un noteikumiem - likumi.lv, vid.gov.lv, kā arī vgk.lv, tur var arī praktiskas dabas jautājumus palasīt; tad vēl ikl.lv, kas būtu tieši par saimniecisko darbību.
Ir jau vēl, bet pagaidām pietiks, ja izstudēsi šos.

profils galerija

julce julce VIP kluba biedre Ziņojumi: 1420

0 #4 18. februāris, 2011 17:14

Biznesa plāns nav vajadzīgs, lai reģistrētu uzņēmumu, cik atceros, vienīgais, bija jāatzīmē uzreiz nozares, kurās plānots darboties! Biznesa plāns vajadzīgs, kā jau jūs teicāt, lai izštukotu cik tas ir izdevīgi un kādā veidā realizēt darbību...
estii, kurā vietā tu tās telpas vēlētos īrēt, es domāju, ja tā nav lielpilsēta, tad jau cenas nebūs traki augstas smile_mini.gif

profils galerija

Hela Hela VIP kluba biedre Ziņojumi: 1355

0 #5 18. februāris, 2011 17:20

Nedaudz piebildīšu - man ir daži tādi saimnieciskās darbības veicēji, kuriem kārtoju grāmatvedību - cilvēki nav ieinteresēti maksāt nodokļus, taču strādā legāli, ieņēmumi mīnus izdevumi nepārsniedz minimālo algu, ja vēl ir nodokļu grāmatiņa un apgādājamais, arī gada beigās IIN nav jāmaksā, darbība faktiski sanāk pa nullēm.

profils galerija

estii estii VIP kluba biedre Ziņojumi: 736

0 #6 18. februāris, 2011 17:30

Paldies meitenes, palasiisu. Ja pirmdienas riitaa nebuus milziigs sals un vediisu deelinu uz b-daarzu ieiesu pagastaa un tur veel paintreseesos par telpaam un ko man tur iesaka.
Man veel jaanopeerk buus normaala sujmasiina un overloks, bez tiem jau nekas man nesanaaks :? Centiisos ieguut peec iespeejas lielaaku informaaciju par visu ko... Viss jau buutu labi, izurbsos tam visam cauri, bet kur vareetu atrast kaut kaadu informaaciju par izmaksaam... man tak jaazin cik prasiit par savu darbinu naudinu, lai vareetu kaut aptuvenus apreekinus veikt pirms saaku. Ceru ka saprataat mani, meeginaasu uz papiira uzlikt visu par un pret...

profils galerija

Hela Hela VIP kluba biedre Ziņojumi: 1355

0 #7 18. februāris, 2011 18:16

estii, ja tu patiešām domā uzsākt "biznesiņu", kā tu saki, tad šujmašīnu un overloku jāpērk pēc tam, kad būsi reģistrējusies kā saimnieciskās darbības veicēja, jo tad tu tos varēsi pirkt uz rekvizītiem un tie jau būs tavi saimnieciskās darbības izdevumi. Tas nekas, ka sākumā izdevumi būs lielāki par ieņēmumiem, pēc tam tas izlīdzināsies.
Tur ir daudz nianses, bet kad tam izurbjas cauri, nav tik traki. :idea:

Vajag paskatīties šūšanas/labošanas darbnīcas un painteresēties, cik kas maksā un tad samērot ar saviem aprēķiniem un konkrētās vietas iedzīvotāju maksātspēju.

profils galerija

estii estii VIP kluba biedre Ziņojumi: 736

0 #8 18. februāris, 2011 18:34

Paldies Hela par ieteikumu ka jaapeerk peec tam, citaadi es veel mulkiibu buutu izdariijusi :*
Muuzu dziivo, muuzu maacies.

profils galerija

peliite peliite Pastāvīgā apmeklētāja Ziņojumi: 427

0 #9 18. februāris, 2011 18:54

Es te redzēju par to 1Ls! Teorētiski viens lats ir ļoti labi. Bet tad rodas jautājums, kura/kurš var nodibināt biznesu par 1Ls? Neviens! Jo pat pildspalva maksā laba ap 69santīmi. Tātad tāpat pamatkapitālā būs jāiegulda daudz vairāk naudiņas par to 1Ls! Protams tas nu tā katra paša ziņā paliek! Un es varu ieteikt sākt ar produkta/nozares analīzi! Paņemt grāmatas un paanalizēt, galvenokārt, kas tad patērēs tās preces/pakalpojumus! Par kādām cenām piedāvās un par kādām iedzīvotāji būs gatavi pirkt! Ir tur daudz visādas nianses! Esmu pa šo laiciņu kopš es lūdzu padomu runājusi ar daudziem gudriem cilvēkiem un tas nav tā...sagribēju un nodibināju! Tad būtu ĻOTI daudz uzņēmumu!

Tādēļ es priecājos, ka man tagad būs Biznesa Plāns utt...jo viss tas tajā ir iekļauts. Bet protams, ir sākumā rūpīgi jāsastāda visi nodokļu maksājumi viss. Un vēl... par tām pašgatavotajām kartiņām. Nezinu kā ir tad, ja ir dibināts uzņēmums. Bet zinu tikai to, ka kartiņas nevar tā vienkārši uzrasties. Pat ja piemēram, estii, palūdz man uztaisīt kartiņas un iedot viņai. Sākumā man ir jāreģistrējais kaut vai kā pašnodarbinātai personai! Jo pretējā gadījuma radīsies jaut. "kur viņa tās kartiņas dabūju?" jo viņai pretī ir jāizraksta pavadzīme - jānomaksā nodokļi un savukārt man ir jānomaksā pašai par sevi! Nezinu kā tas ir gadījumā, ja pats uzņēmuma dibinātājs viņas ražo!

Tā ka, es rakstīšu par savu i-neta veikalu un ja Biznesa plāns un nozares un produkta analīze izdosies, tad varbūt arī apsvēršu domu par šāda biznesiņa izveidi, jo esmu jau arī daļēji atradusi investorus, kas atbalstītu, palīdzētu utt.! smile_mini.gif Varbūt, kāda teiks, ka nav nemaz tik grūti nodibināt, tomēr cik sanāca aprunāties ar dažiem uzņēmējiem, nav tas nemaz tik viegli! Bet nu es pagaidām to BP rakstīšu rakstīšanas pēc, jo nav svarīgi kāds ir rezultāts, jo ne vienmēr kad ir ideja tā ideja ir realizējama un pelnoša! smile_mini.gif Galvenais būs mana pieredze, jo man jau ir 2 pasūtījumi uz Jauno gadu (respektīvi būs jāuzraksta 2 biznesa plāni)! smile_mini.gif

Un Biznesa plāns nav obligāts, ir tādi kas sāk pelnīt arī bez tā. Bet uzņēmums nav iedomājams bez attīstības un lai tas attīstītos tas 1Ls arī tajā pamatkapitālā nepietiks! Un BP visbiežāk ir nepieciešami tieši, lai iegūtu kredītu uzņēmuma attīstībai!

P.S. es tomēr turu īkšķus par to veikaliņu! Tā man ideja tiešām patīk, jo vairāk, ja tā nav Rīga un tur nav konkurentu! Lai izdodas!

profils galerija

Hela Hela VIP kluba biedre Ziņojumi: 1355

0 #10 18. februāris, 2011 19:19

peliite, tu biji atvērusi tēmu par savu biznesa plānu, varbūt tur arī turpini?
Nevajag estii jaukt galvu ar pliku teoriju.

profils galerija

Lui Lui Pastāvīgā apmeklētāja Ziņojumi: 444

0 #11 18. februāris, 2011 19:32

estii
Tā kā es no tā neko nesaprotu, tad nu šoreiz nevaru palīdzēt, bet noteikti novēlu, lai tev viss izdodas!!! Turēšu īkšķus! wink_mini.gif

profils galerija

memme memme VIP kluba biedre Ziņojumi: 1116

0 #12 19. februāris, 2011 8:55

estii - paklausi Helu un vispirms nokārto papīrus - un tikai tad pērc šujmašīnu - tad Tu varēši norakstīt mīnusios tās iegādi un peļņa jau tad ūs ar - .
Es biju nedēļas kursos par mazajiem mikrouzņēmumiem un tur mums ļoti skaidri pateica, ka nevajag steigties ar aprīkojuma un materiāla iepirkšanu, ja papīru nav kārtībā.

profils galerija

1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - »

Ielogojies vai izveido profilu, lai komentētu!

Jaunākais forumā

Otrā Elpa 2021 rezultāti

Otrā Elpa 2020 rezultāti

Otrā Elpa 2019 rezultāti

Otrā Elpa 2018 rezultāti

Otrā Elpa 2017 rezultāti

Otrā Elpa 2016 rezultāti

Jaunākās bildes

0 3 3 0 0 0 0 0 0 2 0 5

- - - -

Meklēt forumā ar google