Sliktas ziņas pirkumiem internetā

Tiem, kuri iepērkas internetā - nepatīkama ziņa !
No nākamā gada par pirkumiem no trešām valstīm būs jamaksā muita un PVN, ja summa pārsniegs 10 Euro līdzšinējo EURO150.- vietā.


Saeima atbalsta PVN atlaides robežas samazināšanu niecīgas vērtības importētajām precēm

28.10.2010.

Rīga, 28.okt., LETA. Saeima šodien pirmajā lasījumā konceptuāli atbalstīja Finanšu ministrijas (FM) izstrādātos grozījumus likumā par pievienotās vērtības nodokli (PVN), kas paredz līdz 10 eiro (7 latiem) samazināt robežu importēto preču vērtībai, par kurām nav jāmaksā nodoklis.

Lai pārņemtu un ieviestu Eiropas Savienības direktīvu, likumā tiks noteikts, ka no PVN samaksas atbrīvo komerciālā nolūkā importētās preces - arī preces, kas importētas pa pastu, ja to kopējā vērtība nepārsniedz 10 eiro.

Savukārt attiecībā uz preču sūtījumiem, ko no trešās valsts privātpersona sūta citai privātpersonai iekšzemē ar nosacījumu, ka šāda nosūtīšana nav komerciāla, tiks saglabāts līdzšinējais atbrīvojums no PVN - līdz 45 eiro (31,5 latiem) par sūtījumu.

Pārņemot likumā direktīvas prasības, netiek mainīts PVN atbrīvojuma piemērošanas princips attiecībā uz precēm, ko iekšzemē ieved personīgajā bagāžā fiziskā persona, kas ierodas no trešās valsts vai trešās teritorijas, ja šādu preču importu neveic komerciālā nolūkā.

Patlaban spēkā esošā muitas regula paredz, ka komerciāla rakstura sūtījumiem PVN netiek piemērots niecīgas vērtības importētajām precēm un pasta sūtījumiem līdz 150 eiro (105 latiem), kas ar likuma izmaiņām tiks attiecīgi samazināta.

Kā norādījusi FM, pēc Valsts ieņēmumu dienesta (VID) statistikas datiem, 2010.gada 1.maijā VID ar PVN apliekamo personu reģistrā reģistrētas 81 966 personas. Tomēr nav iespējams noteikt to personu skaitu, kuras vēlētos importēt niecīgas vērtības preces, kuru kopējā vērtība pārsniedz 10 eiro.

FM virzītie grozījumi likumā arī paredz ieviest terminu "fiskālais pārstāvis". Likumā tiks noteikts, kādu personu uzskata par fiskālo pārstāvi, kādos darījumos fiskālais pārstāvis var pārstāvēt citas dalībvalsts apliekamo personu vai Eiropas Savienības teritorijā nereģistrētu personu, kā arī paredzēt šiem darījumiem pievienotās vērtības nodokļa piemērošanas režīmu.

Likuma izpratnē fiskālais pārstāvis ir ar nodokli apliekamā persona, kura, pamatojoties uz rakstveidā noslēgtu līgumu, veic nodokļa samaksu valsts budžetā un pārstāv citas dalībvalsts apliekamo personu vai Eiropas Savienības teritorijā nereģistrētu personu attiecībā uz akcīzes precēm, ievērojot arī akcīzes nodokli un akcīzes preču apriti reglamentējošos normatīvos aktus, vairākos darījumos, piemēram, preču izlaišana brīvam apgrozījumam un šo preču turpmākā piegāde citas dalībvalsts apliekamai personai, tāpat preču izlaišana brīvam apgrozījumam un šo preču turpmākā piegāde iekšzemē, kā arī preču saņemšana iekšzemē, ja šīs preces saņemtas ar nolūku to tālākai eksportēšanai un novietotas muitas noliktavā vai akcīzes preču noliktavā, un šo preču tālākā eksportēšana.

Pēc Latvijas Loģistikas asociācijas sagatavotā aprēķina, likuma normas ieviešanas posmā plānotais apliekamo personu, kas darbotos kā fiskālais pārstāvis, skaits ir 50 apliekamās personas. Ar laiku šo personu skaits varētu mainīties.

Apliekamai personai, kura vēlēsies darboties kā fiskālais pārstāvis, būs jāreģistrējas VID ar PVN apliekamo personu reģistrā un jāsaņem atsevišķs PVN numurs. Ar likumprojektu netiek paredzētas izmaiņas personu reģistrācijas kārtībā VID ar PVN apliekamo personu reģistrā. Fiskālajam pārstāvim, ja viņš preces importēs, pārstāvot citas dalībvalsts apliekamo peronu vai Eiropas Savienības teritorijā nereģistrētu personu, izlaižot preces brīvam apgrozījumam, piemēros īpašo PVN režīmu preču importa darījumos, ja viņš būs saņēmis VID atļauju.

Likums tiks papildināts ar normu, lai noteiktu, ka PVN 0 procentu likmi var piemērot preču nosūtīšanai fiskālajam pārstāvim, ja šīs preces nosūtītas ar mērķi to tālākai eksportēšanai ārpus Eiropas Savienības teritorijas un novietotas muitas noliktavā vai akcīzes preču noliktavā.

Tāpat tiek paplašināta normatīva interpretācija un noteikts, ka nodokļa 0% likmes piemērošana paredzēta tādu gaisakuģu piegādei, importam, pārveidošanai, remontam, tehniskajai apkopei, fraktēšanai un īrei, kurus lieto aviosabiedrības, kas darbojas par atlīdzību galvenokārt starptautiskos maršrutos, kā arī šajos gaisakuģos iebūvētā vai tajos lietotā aprīkojuma piegādei, īrei, remontam un tehniskajai apkopei.

Likums tiks papildināts ar normu, kas paredz personai iesniegt galvojumu par PVN parādu vai nodrošināt PVN parādu ar skaidras naudas iemaksu, ja, importējot preces, piemēro muitas procedūru - tranzīts - un saskaņā ar normatīvajiem aktiem muitas jomā muitas parādu nodrošina ar vienreizējo galvojumu.

Mārtiņš Vilemsons LETA

1 - 2 - »

Ance Ance Pastāvīgā apmeklētāja Ziņojumi: 365

0 #1 2. novembris, 2010 13:09

Kaut kāds ārprāts! :x Cik tad % būs muita pasta sūtījumiem virs 10 EUR?

profils galerija

Margery Margery Pastāvīgā apmeklētāja Ziņojumi: 420

0 #2 2. novembris, 2010 13:34

brr.. vēl viens veids kā "čakarēt" tautu...

profils galerija

Hela Hela VIP kluba biedre Ziņojumi: 1355

0 #3 2. novembris, 2010 13:39

Ja jau sāka runāt, tad jau pieņems. :twisted:

profils galerija

julce julce VIP kluba biedre Ziņojumi: 1420

0 #4 2. novembris, 2010 14:06

Es kkā šodien nespēju pārlasīt visu, varbūt kāds apgaismojiet, kas skaitās trešās valstis?

profils galerija

papele papele VIP kluba biedre Ziņojumi: 1220

0 #5 2. novembris, 2010 14:34

julce rakstīja: 
Es kkā šodien nespēju pārlasīt visu, varbūt kāds apgaismojiet, kas skaitās trešās valstis?Valstis, kuras nav Eiropas Savienības valstis, piem., ASV, Japāna, Ķīna, Norvēģija.

profils galerija

julce julce VIP kluba biedre Ziņojumi: 1420

0 #6 2. novembris, 2010 15:23

Njā, nu tā jau ar nevar, to ko pie mums nevarēja dabūt vismaz no ASV varējām pasūtīt... jāsteidz pasūtīt savai griezējmašīnai paklājiņu, viņš kā reiz no ASV nāk...
Jālasa citu valstu likumi un jāsauc palīgā ārzemju radi un draugi biggrin_mini2.gif

profils galerija

zaiza zaiza Pastāvīgā apmeklētāja Ziņojumi: 426

0 #7 2. novembris, 2010 16:15

ataa muusu diedzinji no kjiinas sad_mini.gif

profils galerija

Roberta Roberta Jaunpienācēja Ziņojumi: 132

0 #8 2. novembris, 2010 16:55

mjaaa ... tā to budžetu plāno pildīt! grrrr ...

profils galerija

estii estii VIP kluba biedre Ziņojumi: 735

0 #9 2. novembris, 2010 17:18

papele rakstīja: 
[quote="julce"]Es kkā šodien nespēju pārlasīt visu, varbūt kāds apgaismojiet, kas skaitās trešās valstis?[/quote]

Valstis, kuras nav Eiropas Savienības valstis, piem., ASV, Japāna, Ķīna, Norvēģija.Es nezkaapeec biju iedomaajusies ka tresaas valstis ir ekonomiski neattiistiitas, piem: Afrika... :oops:

profils galerija

Magdala Magdala Pastāvīgā apmeklētāja Ziņojumi: 305

0 #10 2. novembris, 2010 17:34

Šīs lietas attiecas uz komerciāliem sūtījumiem un pasta sūtījumiem, kas tiek apdrošināti. (Intrerneta veikalu pirkumi visi tiek apdrošināti). Ja jums sūta parastu neapdrošinātu paciņu - privātpersona privātpersonai, nekādi nodokļi nav jāmaksā.

profils galerija

Roberta Roberta Jaunpienācēja Ziņojumi: 132

0 #11 5. janvāris, 2011 21:00

profils galerija

Lui Lui Pastāvīgā apmeklētāja Ziņojumi: 444

0 #12 5. janvāris, 2011 22:29

Roberta, nebiju neko par to dzirdējusi... Nu, bardaks! sad_mini.gif sad_mini.gif sad_mini.gif

profils galerija

1 - 2 - »

Ielogojies vai izveido profilu, lai komentētu!

Jaunākais forumā

Otrā Elpa 2020 rezultāti

Otrā Elpa 2019 rezultāti

Otrā Elpa 2018 rezultāti

Otrā Elpa 2017 rezultāti

Otrā Elpa 2016 rezultāti

Jaunākās bildes

0 0 0 0 1 0 0 0 1 0 0 0

- - - -

Meklēt forumā ar google